Përfundon turneu 3X3 – Gjimnazet

 

  • Ekipet pjesmarrëse
3X3 Gjimnazet -TIRANË – 3 Bustet e vëllezërve “Frashëri”, 18-19 Tetorë 2019
FAIK KONICA HARRY FULTZ 1 ARBEN BROCI ISMAIL QEMALI
Erik PLUMBI Nik MUÇO Kevin HAJDARMATAJ Endri BEJLERI
Andrea SHUSHKU Enkel VATHI Mateo GUGASHI Danjel BEHARI
Klajn TALLUSHI Zenel HAXHIAJ Antonio PENGLI Kreng GOCI
Arbër HAZISLLARI Samuel HAMITI Edison DACI Redon
TEKNIKE EKONOMIKE HARRY FULTZ 2 SAMI FRASHËRI 1 PARTIZANI
Violsi STEAJ Tristan NURÇELLARI Alens MILLONAJ Glejdi HYSENBELLIU
Brian ÇUKA Altobel ALLA Klevi SHABANI Etjon FEJZULLA
Xhino TROKA Denis HAXHIAJ Dasaret BAKILLARI Aleksandër ISUFI
Endri ÇELMETA Ilia EKONOMI Arbri BROJKA
PROTAGONISTËT QEMAL STAFA 1 SAMI FRASHËRI 2 PROFESIONALE KAMËZ
Richard LILAJ Joni SPAHIU Jon KOLA Enri LALA
Endri MUSTAFAJ Nurjon MUKU Sokol FUSHA Krisi BANA
Frenci KARKINI Dejvi KOTOBELLI Endi FIDA Arlind HARASANI
Andres VELI Arlind SHORRI Frenkli AXHA
PETRO NINI LUARASI QEMAL STAFA 2 MJESHTRIA SPORTIVE
Gridi PASHO Igli BEGAJ Daniel GEGA
Tedi GJONI Arbër SHINI Sokol BEQIRI
Detjon BEGA Flogert HOXHA Elvis CUKA
Deni GOLEMI

 

  • Renditja ekipeve pas fazës kualifikuese
Gr.A 3-ekipe
Ora Ndeshja Rez
13:00 Partizani v Sami Frashëri 1 11-10
13:10 Sami Frashëri 1 v Ismail Qemaili 11-4
13:20 Ismail Qemaili v Partizani 7-10
Gr.A Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Partizani 4 21-17 (+) 4
2 Sami Frashëri 1 3 21-15 (+) 6
3 Ismail Qemaili 2 11-21 (-) 10

 

Gr.B 3-ekipe
Ora Ndeshja Rez
13:30 Mjeshtria Durrës v Petronini Luarasi 5-7
13:50 Profesionale Kamëz v Mjeshtria Durrës 1-11
14:00 Petronini Luarasi v Profesionale Kamëz 11-3
Gr.B Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Petronini Luarasi 4 18-8 (+) 10
2 Mjeshtria Durrës 3 16-8 (+) 8
3 Profesionale Kamëz 2 4-22 (-) 18

 

Gr.C 3-ekipe
Ora Ndeshja Rez
13:40 Faik Konica v Protagonistët 6-3
14:10 Protagonistët v Harry Fultz 1 4-6
14:20 Harry Fultz 1 v Faik Konica 6-8
Gr.C Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Faik Konica 4 14-9 (+) 5
2 Harry Fultz 1 3 12-12 0
3 Protagonistët 2 7-12 (-) 5

 

Gr.D 3-ekipe
Ora Ndeshja Rez
14:30 Qemal Stafa 2 v Qemal Stafa 1 6-11
14:40 Qemal Stafa 1 v Sami Frashëri 2 4-11
14:50 Sami Frashëri 2 v Qemal Stafa 2 9-8
Gr.D Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Sami Frashëri 2 4 20-12 (+) 8
2 Qemal Stafa 1 3 15-17 (-) 2
3 Qemal Stafa 2 2 14-20 (-) 6

 

 

Gr.E 3-ekipe
Ora Ndeshja Rez
Arben Broci v Teknike Ekonomike 0-W
15:00 Teknike Ekonomike v Harry Fultz 2 6-7
Harry Fultz 2 v Arben Broci W-0
Gr.E Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Harry Fultz 2 4 7-6 (+) 1
2 Teknike Ekonomike 3 6-7 (-) 1
3 Arben Broci 0
18.10.2019
Faza Grupeve Renditja Pik Pik avarazh Diferenca
1 Petronini Luarasi 4 18-8 (+) 10
2 Sami Frashëri 2 4 20-12 (+) 8
3 Faik Konica 4 14-9 (+) 5
4 Partizani 4 21-17 (+) 4
5 Harry Fultz 2 4 7-6 (+) 1
6 Mjeshtria Durrës 3 16-8 (+) 8
7 Sami Frashëri 1 3 21-15 (+) 6
8 Harry Fultz 1 3 12-12 0
9 Teknike Ekonomike 3 6-7 (-) 1
10 Qemal Stafa 1 3 15-17 (-) 2
11 Protagonistët 2 7-12 (-) 5
12 Qemal Stafa 2 2 14-20 (-) 6
13 Ismail Qemaili 2 11-21 (-) 10
14 Profesionale Kamëz 2 4-22 (-) 18
15 Arben Broci 0

 

 

1/4 finale
Ora Ndeshja Rez
10:10 Sami Frashëri 2 v Sami Frashëri 1 12-10
10:20 Partizani v Harry Fultz 1 6-11
10:30 Faik Konica v Harry Fultz 2 9-8
10:40 Petronini Luarasi v Mjeshtria Durrës 9-11
1/2 finale
10:50 Sami Frashëri 2 v Harry Fultz 1 10-8
11:00 Faik Konica v Mjeshtria Durrës 8-6
3-4
11:20 Harry Fultz 1 v Mjeshtria Durrës 11-4
Finale
11:30 Sami Frashëri 2 v Faik Konica 7-11
U Shpall fitues ekipi i gjimnazit “Faik Konica”