Ekipi kombëtarë femra nis grumbullimin në prag të dy ndeshjeve të fundit për kualifikueset e Eurobasket femra 2019

Kombëtarja shqiptare femra do të zhvillojë më datë 17 dhe 21 Nëntor 2018, dy ndeshjet e fundit të vlefshme për kualifikueset e Eurobasket femra 2019.

Ekipi i drejtuar nga Tr.Viron TOSKA dhe Zv.Tr.Ledina KOÇI, fillon grumbullimin sot (8-11-2018) në qytetin e Korçës.

Lojtaret (Ekipi) :

1. Eliverta BUJARI (SH.K.B.T.F)

2. Xhesika TOSKA (SH.K.B.T.F)

3. Klea VERRI (Vllaznia)

4. Elektra ZYKAJ (SH.K.B.T.F)

5. Enxhi XHANAJ (SH.B.T.F)

6. Ornela LALAJ (SH.B.T.F)

7. Gera BUJARI (SH.K.B.T.F)

8. Jelena NIKPALJEVIC (SH.B.T.F)

9. Adelajda ALIAJ (Flamurtari)

10. Aida PALKO (Flamurtari)

11. Dea HASANAJ (Flamurtari)

12. Silvi SINANI (Vllaznia)

13. Sara GJONI (SH.B.T.F)

 

Ndeshjet:

previous arrow
next arrow
Slider