SUPERLIGA Play Out

2018-2019 Vllaznia ne SUPERLIGE ndersa Flamurtari vazhdon ne Kategorine e I-re!

Ka perfunduar Play Out Meshkuj 2018 ndermjet ekipit te Vllaznise dhe Flamurtarit me bilancin 2 – 0 ne favor te Vllaznise e cila pas fitores me 13.04.2018 (90-47) ka arritur te fitoje dhe ne ndeshjen e sotme me rezultatin 89-49. Ekipi Shkodran do te jete serisht pjese e SUPERLIGES dhe ne sezonin e ardhshem 2018-2019 ndersa ekipi nga Vlora do te jete pjese e Kategorise se I-re.