Ekipi kombetare U-16 Vajza gati per kampionatin Europian, Mal i Zi, 16-25 Gusht 2018

Ekipi kombetare U-16 vajza tashme eshte ne ditet e fundit perpara startimit te kampionatit Europian 2018. Kete te Enjte (16.08.2018) ora 19:30, ekipi i drejtuar nga Tr.Ledina Koçi dhe Ass.Tr.Migena Plasa, do te zhvilloje ndeshjen e pare kunder ekipit te Finlandes.

Ndeshjet mund te ndiqen Live ne YOUTUBE.COM/FIBA

Kalendari:

 

Ne kampionat marrin pjese 24- ekipe te ndare ne 4 grupe (nga 6 ekipe/grup).

Grupi D (ku ndodhet Shqiperia):