Perfundon faza e grupeve ne kampionatin Europian U-16 Djem, San Marino, 3-11 Korrik 2018

Shqiperia e drejtuar nga Tr.Eni Llazani dhe Ass.Geri Biçoku ka arritur te renditet ne vendin e trete ne grupin A.

Humbja e djeshme (Shqiperi 55-73 San Marino) e ka vendosur Shqiperine ne pike te barabarta me Azerbajxhanin dhe San Marinon. Klasifikimi eshte bere ne baze te pikavarazhit ndermejt ndeshjeve te tre ekipeve me pike te barabarta.

Neser (10.07.2018) Shqiperia do te ndeshet me Skocine ne oren 15:30 dhe ne 11.07.2018 do te zhvilloje ndeshjen e fundit per pozicionim ne renditjet perfundimtare nga 5-8.

Rezultat pozitiv eshte arritur dhe nga qendra e kombetares Shqiptare U-16, Xhersido Hajdari, i cili kryeson renditjen e Rebound: