Flamurtari Ekipi KAMPION FEMRA 2016-17

Flamurtari Ekipi KAMPION FEMRA 2016-17

Continue reading

Fillon seleksioni I U18 Vajza

Pergatitje per Turneun e Veres qe do te zhvillohet ne Dublin ne muajin korrik.

 

Vllaznia U18 Djem Kampione e Shqiperise 2016-17.

Ekipi i Vllaznise merr titullin Kampion pas ndeshjes finale me ekipin kryeqytetas te Tiranes per kete kategori.

Read more...
 

Flamurtari Ekipi KAMPION FEMRA 2016-17

Flamurtari Ekipi KAMPION FEMRA 2016-17

Read more...
 

Gëzuar ditëlindjen FSHB!

Me shpresën se kjo thirrje do të marë vëmëndjen e duhur në vitet në vijim, dhe se dekorimet e dhëna do të shërbejnë jo vetëm si vlerësim por edhe si motivim për suksese të mëtejshme, përfundoi dhe kjo ceremoni e parë ditëlindje për FSHB.
Gjithashtu, në fjalën e tij, Sh.T.Z Bujar Nishani, bën një thirrje të entuziazmuar në mbështetje të këtij sporti, duke e cilësuar atë si sporti më elitar dhe shpërndarje gjeografike tejet të madhe në vend.
Në fjalën e hapjes së tij, z. Ponari do të citonte të gjitha zhvillimet në mënyrë kronologjike, duke ndaluar vecanërisht në mesazhin e tij " Mbështetje për basketbollin shqiptar". Puna e këtyre viteve nën drejtimin e FSHB i dha Institucionit që ai përfaqëson , titullin " Mjeshtër i Madh". 
Ceremoni dekorimesh, nga Shkëlqesia e Tij , Z. Bujar Nishani - President i Republikës së Shqipërisë, në Pallatin e Birgadave.

Read more...
 

Rezultate FSHB

Të reja - Dita X
Të rinj - Dita XII
Kategoria e parë Femra - Dita XII
Superliga Meshkuj - Dita XI
Rezultate - Dita I, Të rritur / të rritura
Ndeshjet Ndërkombëtare
Miqesore Shqiperia vs KB Trepca
Finale , Ndeshja V, n.q.s. i nevojshem
FINAL - EIGHT
Rezultatet e Play Off,finale të rritur e të rritura
Play-Off, 1/2 finale, të rritur e të rritura
Kalendari, Play-Off, të rritur e të rritura
Superkupa, Play-Out, 13 – 17 prill 2012
Rezultatet e javes, 6 – 12 prill 2012
Ndeshjet e javes, 6 – 10 prill 2012
Rezultatet e javes se fundit 2014
Superliga Meshkuj Apolonia v Vllaznia 50 - 112 Kamza Basket v U.A.T 79-49 Elbasani v Tirana 65 -...Read more
Dita XIII - Të rinj
Virtus Tirana v Tirana A.Rusi 16.02.2014 11:00 Superior Klima v Skënderbeu A.Rusi 16.02...Read more
Dita XII - Superliga, të rritur
Apolonia v Vllaznia Durrës 14.02.2014 16:00 Kamza Basket v U.A.T. Kamëz 14.02.2014 ...Read more
Dita XIII - Kategoria I, të rritura
Apolonia v Kamza Basket Durrës 14.02.2014 18:00 Flamurt...Read more
Kalendari - Dita II, Të rritur / të rritura
Të rritura (Dita dytë, 09 – 16 nentor 2012) EKIPET QYTETI DATA ORA GJYQTARET REZULTATI Ap...Read more
Kalendari - Dita I, Të rritur / të rritura
Të rritura EKIPET QYTETI DATA ORA GJYQTARET REZULTATI B.Tirana.F v Apolonia Tirane ...Read more
Kalendari per te rritur-rritura sezoni 2012-2013
Kalendari per te rritur-rritura sezoni 2012-2013Shkarko Kalendarin...Read more

70 vjetori FSHB - Mbrëmje gala

   


Video nga ndeshje te ndryshme